Apie musPaslaugosStraipsniaiKontaktai

Urologas Dainys apie erekcijos sutrikimus: netikėkite, jei vyras suokia, kad tai nuo streso

2017-11-30

Erekcijos sutrikimai pasireiškia daugybei vyrų, tačiau dažnas juos ignoruoja manydamas, kad tai susitvarkys savaime, kai praeis darbe kamuojančios problemos ar kiti slegiantys nemalonumai. Pasak gydytojo urologo Balio Dainio, tai klaidinga nuomonė, nes stresas erekcijai poveikio neturi, tad ir į gydytoją reikėtų kreiptis nieko nelaukus.

Gydytojo urologo Balio Dainio teigimu, erekcijos sutrikimai vyrams dažnėja su amžiumi, tačiau nereikėtų manyti, kad su šia problema nesusiduria ir jauni vaikinai.

„Jaunuoliai irgi turi problemų, o ypatingai seksualinį gyvenimą pablogina įvairūs uždegimai. Nuo uždegimo pablogėja ir libido. Įsivaizduokite, kaip gali jaustis vaikinas? Jis tikrai nebus sekso gigantas, jei nerami pilvo apačia, reikia dažnai šlapintis ar skauda šlapinantis. Tokius simptomus kenčiančiam vaikinui seksas „nueina į antrą planą“, atsiranda erekcijos sutrikimai. Dažnai prostatitų priežastimi tampa lytiniu keliu plintančios ligos, kurių Lietuvoje yra labai daug“, - sako B. Dainys.

Gydytojo teigimu, erekcijos sutrikimus gali lemti ir psichologinės problemos. „Kartais ateina jaunas vaikinas, kuriam 19-20 metų ir sako, kad susipažino su labai faina mergina, jam pirmą kartą nepavyko pasimylėti, antrą kartą nepavyko, o dabar išvis bijo sutikti merginą. Taip išsivysto psichologinės problemos, o tokiu atveju labai padeda vaistai nuo erekcijos sutrikimų.

Galima kreiptis ir į psichologą bei taip užkalbinėti jaunuoliui dantį, bet aš duodu tabletę ir sakau – išgerk prieš seksą ir viskas bus gerai. Nereikia aušinti burnos ir kalbėti apie pasitikėjimą. Aišku, psichoterapija padeda, bet jai reikia gaišti laiką. Tuo tarpu, išgėrus tabletę, jau po kelių kartų vaikinui nebereikės jokių vaistų, nes jis to pasitikėjimo bus įgijęs savaime. Dabar visi juk ir nori greito ir patikimo efekto, - sako B. Dainys.

Gydytojo teigimu, egzistuoja du vyrų tipai: vieni streso akivaizdoje parausta, jų raumenys įsitempia, jie – kovotojai ir niekada neturi tokių psichologinių sekso problemų, tuo tarpu kiti streso metu pabąla. „Jie paprastai būna prasti meilužiai, bet jų nenurašykite“, - šypteli B. Dainys.

Pasak gydytojo, pirmos kartos vaistai erekcijos sutrikimams gydyti sukeldavo tam tikrų šalutinių poveikių, tačiau nauji rinkoje pasirodę vaistai pašalinių poveikių praktiškai neturi, tad juos pasirinkę vyrai gali būti ramūs.

„Pirmos kartos vaistai veikdavo ne taip selektyviai. Naujieji – žymiai selektyvesni, o tai reiškia, kad jie praplečia kraujagysles ir pagerina kraujo pritekėjimą būtent ten, kur reikia. Ankstesni vaistai praplėsdavo ir širdies kraujagysles, tad jų išgėrę vyrai sakydavo, kad jiems turbūt pakilo kraujo spaudimas, širdis imdavo plakti garsiai ir dažnai, padidėja pulsas, tvinksi galvoje ir parausta veidas, kitą dieną gali skaudėti galvą.

Kartą vienam vyrui išrašiau tų ankstesnių vaistų, bet jis atėjęs manęs paprašė kitų, nes žmona jam sakydavo, kad jis prieš ateidamas į lovą turbūt konjako išgėrė – jam taip išrausdavo veidas. Žinoma, kai tvinksi galvoje ar daužosi širdis, tai juk ir to sekso nelabai norisi, o dabartiniai vaistai yra selektyvesni ir jie šių pašalinių poveikių praktiškai neturi“, - kalbėjo gydytojas.

B. Dainio manymu, erekcija nuo patiriamo streso nesutrinka, tad taip nutikus nereikėtų laukti „kol praeis streso kupinas laikotarpis“, o kreiptis į gydytoją.

„Netikėkite, jei vyras suokia, kad jis pervargęs, jaučia stresą darbe ir jam dėl to blogai sekasi lovoje. Sveikas vyras visada turi norėti mylėtis ir jam viskas turi būti gerai. Pažiūrėkite, pavasarį studentams vyksta egzaminų sesijos, o stresas per egzaminus neįtikėtinas, tačiau Vingio parkas pilnas studentų porelių. Tai reiškia, kad stresu teisinasi vyrai, kurie jau turi potencijos problemų. Stresas neblogina potencijos, jei vyras tuo prisidengia, tai jau rodo, kad kažkas yra negerai ir reikia gydytis“, - įsitikinęs gydytojas.

Pasak B. Dainio, jau po vieno nepavykusio lytinio akto reikėtų susimąstyti, kodėl taip nutiko, tačiau skubėti pas gydytoją dar nereikia: „Duobių“ gali pasitaikyti dėl įvairių priežasčių, tad dėl vieno nepavykusio karto nebūtina kreiptis, bet reikėtų pagalvoti, kodėl taip nutiko? Visgi, jei tai kartojasi, tai ženklas, kad reikia pagalbos. Jei šios problemos užsitęsia, tai vėliau tą funkciją ne taip lengva sutvarkyti.“

Šioje situacijoje svarbus ir partnerės elgesys. Pasak gydytojo, nusivylimą reiškianti moteris gali dar labiau pagilinti problemą. „Jei ji problemos neaštrins ir paskatins vyrą apsilankyti pas urologą, tai viskas bus gerai. Juk problemą galima sutvarkyti, vyras neturėtų nusiminti. Pačios moterys dažnai atveda vyrus pas mane. Vyrai kartais galvoja, kad gal tai iš tiesų stresas, o kai jis baigsis – viskas pagerės, bet šiomis kalbomis netikėkite“, - sako B. Dainys.

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/gyvenimas/urologas-dainys-apie-erekcijos-sutrikimus-netikekite-jei-vyras-suokia-kad-tai-nuo-streso.d?id=76503277

‹ Atgal
Balys Dainys Susisiekite:

8-5-2704771
Nemokama konsultacija telefonu visą parą